ImageSOBIESŁAW ZASADA

„Jazda kamperem to dla mnie wolność, swoboda oraz wygoda. Moja przygoda z caravaningiem zaczęła się już w 1959 roku od dostawczego Mercedesa. Zabudował mi go pewien stolarz z Bielska. Wraz z rodziną przemierzyliśmy tym autem tysiące kilometrów. Jeździliśmy nim na wakacje do Włoch, Francji, Hiszpanii i kilkakrotnie do Grecji. Drogi wtedy były bardzo kiepskiej jakości, często prowadziły dziesiątkami kilometrów po szutrze. Ale zawsze miło wspominam te eskapady, bo to była prawdziwa przygoda. A ten mój pierwszy Mercedes dotrwał do lat 90!

Jeździłem też Volkswagenami i Weinsbergami. Niezapomniamym przeżyciem była dla mnie podróż po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w 1996 roku, kiedy przejechałem wraz z rodziną ponad 12 tysięcy kilometrów wypożyczonym kamperem.
Kampery towarzyszyły mi też w rajdach: Volkswagen Transporter Westfalia służył mojej załodze jako wóz serwisowy m.in w Portugalii, Kanadzie oraz podczas rajdu Monachium-Wiedeń- Budapeszt, i też był przystosowany do spania.

W latach dwutysięcznych, gdy pojawiły się nowe możliwości, zdecydowałem się na stworzenie firmy produkującej kampery – Globe-Traveller. Bardzo się cieszę, że auta te są wysoko oceniane i zdobywają nagrody, ale przede wszystkim, że służą osobom, które również cenią sobie wolność, swobodę i wygodę.”

Sobiesław zasada

Sobiesław Zasada (ur. 1930 r.) to najbardziej utytułowany polski kierowca rajdowy. Był
 3-krotnym rajdowym Mistrzem Europy (1966, 1967, 1971) i 3-krotnym wicemistrzem. Zwyciężył w ponad 150 rajdach, 11 razy zdobywał tytuł rajdowego mistrza Polski. Zwycięstwa Sobiesława Zasady wywołały ogromną sensację wśród dziennikarzy i w zachodnim światku rajdowym. Był jedynym zawodnikiem z krajów wschodnich, który został kierowcą fabrycznym Steyr Puch, Porsche, BMW, Mercedes Benz. Walczył z najlepszymi kierowcami zespołów fabrycznych świata, gdyż ówczesny tytuł Mistrza Europy równał się obecnemu tytułowi Mistrza Świata, a nazwę Mistrzostwa Europy na Mistrzostwa Świata zmieniono w 1978 roku.

Jest także autorem kultowych książek poświęconych rajdom i doskonaleniu techniki jazdy („Samochód, Rajd, Przygoda”, „Moje rajdy”, „Szybkość bezpieczna” oraz „Szerokiej drogi”.

Obecnie jest przewodniczącym Rady Nadzorczej Grupy Zasada, która oprócz motoryzacji działa również w branży nieruchomościowej, produkcyjnej i lifestylowej.

ZNIŻKI | NOWOŚCI | PROMOCJE

*Zapisując się przekazujesz nam dane osobowe. Co z nimi robimy, jak długo trzymamy i jakie masz prawa? Wszystkie informacje zapisaliśmy w naszej polityce prywatności.